İmplant Cerrahisi  

Diş implantları, yapay diş kökleri olarak düşünülebilir. Sağlığa hiçbir zararı olmayan tamamen biyolojik-uyumlu bir malzeme olan titanyum’dan çok özel endüstriyel yöntemler ile üretilmektedir. Çene kemiğinin yapısına ve yapılacak protezin türüne göre en uygun boy ve çaptaki implantlar seçilerek cerrahi bir operasyonla çene kemiğinin içine yerleştirilir. Yani, yapılacak protezin türü ve özellikleri implantların takılmasından daha önce belirlenmiş olmalıdır. Diş çekiminden daha zor olmayan implant cerrahisi, lokal anestezi altında yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir.

Takılan implantların kemik ile kaynaşması için gerekli süre yaklaşık olarak üst çene için 16 hafta, alt çene için ise 8 hafta kadardır. Bu sürenin sonunda, önceden planlanmış olan protez yapılır. Bu bekleme süresinde hastanın dişsiz kalması gerekmez, geçici protezler kullanılır. 

“Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez”